Druhy masáží

Vita terapeutická masáž

Vita terapeutická masáž

Za roky praxe vybrané nejúčinnější masážní postupy, které se zabývají celým organizmem. Jedná se o soubor hmatů, které pomáhají s akutními i dlouhodobými zdravotními disbalancemi.

Celá masáž je velmi individuální a u každého člověka se dívám na aktuální stav a nastavení. Masáž je prováděna takovým přítlakem, aby byla příjemná a uvolňovala krátkodobé i dlouhodobé zatuhnutí. Většinou masáž začíná uvolněním svalů a následnou aktivací  chodidel a nártů, pokračuje na nohy. Dále velmi jemné uvolňování břicha, kde si často držíme emoční napětí. Následnou masáží krku, zad se postupně dostaneme k celkovému uvolnění.

Tato masáž je vhodná pro lidi, kteří chtějí pouštět nejenom akutní bolesti, ale především dlouhodobé a skryté příčiny.

Shiatsu masáž

Shiatsu masáž

Shiatsu je tradiční japonská masážní technika, která usměrňuje a harmonizuje životní energii, pracuje s akupunkturními dráhami a body známými z tradiční východní medicíny.

Shiatsu terapeut pomocí protahování, tlaku nebo dotyku uvádí do pohybu energii v těchto drahách a tím obnovuje energetickou rovnováhu těla, působí proti únavě, stresu, napětí, posiluje imunitu a aktivuje samoléčebnou energii organizmu. Práce s energií ovlivňuje nejenom fyzické, ale i emocionální a mentální aspekty ošetřovaného. Shiatsu se tak může stát nástrojem pro všestranný rozvoj osobnosti.

Shiatsu masáž probíhá na futonu (japonské podložce-žiněnce) na zemi. Nepoužívají se masážní oleje, masírovaný je oblečený ve volném a pohodlném oblečení.

Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny

Použití lávových kamenů, jež jsou zahřáté v lázni na teplotu podle přání zákazníka (od 38-55°C) ovlivňuje fyziologické procesy, uvolňuje, odstraňuje nervozitu , stres a další problémy, které souvisejí s vysokými nároky na psychiku.

Přináší celkové uklidnění, nesmírně slastné pocity bezpečí, kdy starosti a stresy teplem samovolně odplývají. Na tělesné úrovni pomáhá teplo z kamenů uvolňovat ztuhlé svaly, bloky, křeče. Uleví od bolesti v kloubech, reguluje trávení a zrychluje metabolismus. Odplavuje škodlivé látky z tkání, napomáhá ke správné funkci lymfatického systému, jater, ledvin. Blahodárným vlivem na lymfatický systém působí lávové kameny proti celulitidě. Na úrovni energetické harmonizuje funkce čaker (energetických center) i meridiánů (energetických drah), navozuje meditační stav. Pocity a účinky vydrží po několik dnů.

Breussova masáž

Breussova masáž

Masáž na bolavá záda. Pomocí speciálních masážních hmatů (přesné pomalé hmaty vedoucí přímo po páteři) a třezalkového oleje se docílí regeneraci meziobratlových plotének a uvolnění nervů. Dochází k rozpouštění napětí povrchových i hlubokých svalů v okolí páteře a k přirozenému nastavení páteře. Příjemná, uvolňující, ale velmi účinná masáž.

Breussova masáž dokáže ploténky zregenerovat a obnovit a nezřídka i zabránit zbytečné operaci!
Masáž je velmi jemná, příjemná a přitom silně energetická. Základem Breussovy masáže je jemný tah, který obnovuje prostor mezi obratli, který je vyplněn meziobratlovou ploténkou. Kromě toho, že výrazně regeneruje meziobratlové ploténky, odstraňuje také fyzické i energetické bloky. Je základem řešení velké většiny problémů pohybového aparátu (např. posunuté obratle mohou být vráceny do původní polohy již při ní) a klíčem k odstranění i dlouhodobých problémů psychických. Je jednou z nejvhodnějších masáží sloužících k uvolnění svalového napětí.
Masíruje se za studena vylisovaným třezalkovým olejem, který má nejen vliv na pohybový aparát, ale uvolňuje i psychické bloky. Dochází k regeneraci meziobratlových plotének a uvolnění nervů, které z páteřní oblasti vycházejí do celého těla – ploténka začne opět plnit svou funkci. Po jemné masáži se přikládá na páteř hedvábný papír a postupným přikládáním dlaní dochází k většímu uvolnění. Třezalkový olej proniká hlouběji do páteře (kde ho ploténky nasají jako houba vodu) a nečistoty se působením osmózy hromadí na drsné straně papíru.
Breussova masáž slouží nejen k řešení již vzniklého problému (degenerace ploténky), ale zabývá se hlavně prevencí. Vhodná masáž pro velmi bolavá záda.

Reflexní terapie

Reflexní terapie

Velmi osvědčená tradiční alternativní terapie, která pomocí reflexních bodů na chodidlech a nártech nohou dovede velmi účinně diagnostikovat a harmonizovat oslabené části organizmu.

Reflexní terapie na chodidlech je jedna z nejúčinnějších terapeutických metod, která dovede pomoci při řadě zdravotních problému. Velmi významně dovede ovlivnit vnitřní nastavení organizmu a tím pomoc imunitnímu systému k uzdravení organizmu. Reflexní terapie může být  doplněna o měkké uvolnění krční páteře, a masáží zad, které napomáhají ještě komplexnějšímu uvolnění a harmonizaci celého organizmu.

Dornova metoda

Dornova metoda

Dornova metoda je jemná manuální terapie, při které dochází k vracení obratlů a dalších kloubů do přirozené polohy. Aplikování Dornovy metody se provádí za aktivní účasti nejen terapeuta, ale také ošetřovaného.

Ten provádí určené pohyby nohou, rukou podle instrukcí terapeuta, postupně na jednotlivých kloubech. Metoda není bolestivá a vůbec se nepřibližuje k prahu bolesti. Pozitivním působením Dornovy terapie dochází následně i k uvolnění nejen fyzických, ale i psychických blokád.  Ty jsou nejčastější příčinou vzniku disharmonie v proudění energie, která se projeví v nedostatečném zásobení živinami, chybnými informacemi a váznoucí detoxikací v orgánech, tkáních a tedy i v buňkách. Dornova metoda je považována za terapii celostní, protože respektuje člověka a její účinek se projevuje ve všech úrovních. Dornova metoda je doplněna uvolňující Breussovou masáží páteře.

Modul: Masáže